top of page

ליווי אחרי לידה

Mothering the mother

בבית החולים או לאחר חזרתכם הביתה, אהיה שם בשבילכם ובשביל התינוק החדש ברגעים הראשונים. אעזור לכם להבין את התינוק, למה הוא זקוק ולמה אתם זקוקים. איך מתארגנים, איך מגשרים בין העייפות לתסכול, בין השמחה לכאב, וגם אצייד אתכם בחוברת טיפים יעילה. 

נלמד מה הבסיס להורות אינטואיטיבית ועם הכלים האלו תוכלו לצמוח יחד הלאה. 

ליווי אחרי לידה

Mothering the mother

Mother and Baby

במשך תקופת ההריון התבשל אצלך ברחם תינוק קטן. אתם ההורים הצצתם אליו באולטרסאונד, חשתם אותו בועט, דברתם אליו, ערכתם בדיקות לוודא שהכל תקין, התארגנתם, רכשתם... ובכמה שעות של כאב, נולד תינוק ☺ ואיתו נולדו הורים, נולדה משפחה שלמה. נרגשים מאושרים ועייפים לאחר מספר ימים של שהייה בבית החולים- הגיע הזמן לחזור הביתה.

את הרגע הזה, של החזרה הביתה עם התינוק הקטן, זוכרת כל אמא שעברה לידה. האושר אומנם גדול מאוד אבל יחד איתו מגיעות גם הטלטלות הגופניות, הנפשיות, ההורמונאליות שאתן עוברות והעייפות... אוי איזו עייפות! שום דבר לא מכין אותנו לבית הפוך, סדר יום לא מאורגן, לילות מלאי תסכול, חוסר אונים, חווית הפנטזיה שמתנפצת, הקושי במעבר מזוג למשפחה... ולרוב פשוט אין מושג מה עושים עכשיו עם היצור הקסום הזה ומאיפה להתחיל.

זה תהליך ארוך להכיר אחד את השני ולפעמים אינו פשוט, בעיקר בשעה שהגוף עדיין כואב מהלידה וההורמונים משתוללים.

צצות שאלות רבות: מה התינוק רוצה? מה הוא צריך? אולי הוא עייף... רעב? איפה להשכיב אותו לישון? איך לקלח אותו לבד? למה ההנקה כל כך כואבת? ומה עושים עם הטחורים האלה??

פה חשוב לי להגיד שאתם לא היחידים. את הידע הזה איבדנו כאשר עזבנו את העולם השבטי. ואיתו עזבנו את מערכת התמיכה הטבעית שלנו. וכן, "צריך כפר שלם לגדל ילד". הרי בעבר כשבט, היינו מקבלים תמיכה נשית רצופה. היינו מוקפים משפחות וילדים, למדנו מהם ונתמכנו על ידיהם. כל המידע שהיינו זקוקים לו היה מול העיניים. היום אנחנו יכולים למצוא עצמנו אבודים ובודדים במערכה. אנחנו לא יודעים תמיד למה לצפות ואיך להכיל. הסביבה לוחצת, רועשת, מציפה במידע מנותק.

Mother Breastfeeding Baby

אז צריך לעצור רגע ולקחת נשימה וזה המקום שבו אני יכולה לעזור.

אני אגיע אליכם הביתה לסביבתכם הטבעית, אתבונן, אקשיב אסיק מסקנות ואכוון בהתאם. אלמד אתכם מה היא הורות אינטואיטיבית וכיצד להקשיב לתינוק כי הוא יודע! התינוק יודע מה הוא צריך ולמה הוא זקוק כך תכנן אותו הטבע. אני באה עם סל של ניסיון, ידע, סבלנות וחוסר שיפוטיות. המטרה שלי היא להקל עליך, להקשיב לך, לאפשר לך לנוח, לעזור לך להתחזק, להתאושש מהלידה, לעשות סדר ולהתחבר לתינוק החדש.

אני כאן בשביל להנחות, להדריך, להדגים ולהמחיש, לתת עצה, לארגן, לסייע ברכש, ולבאר ולתת מידע בכל דילמה ושאלה שעולה:

עזרה ברחצה הראשונה (ו/או השניה, והשלישית...), עזרה והמלצות בהנקה, בשאיבה (אם צריך נקרא ליועצת הנקה), גזים, תזונה בהנקה, העצמת תחושת האימהות של היולדת, עזרה בהתארגנות ושגרת יום, תיווך בין התינוק החדש לאחים הגדולים, תמיכה בדכדוך אחרי הלידה, ארגון סביבת התינוק, המלצה ועזרה עם מנשאים, תמיכה פיסית ורגשית להורים, הכוונה בנושא בכי, שינה, מגע, האכלה, התפתחות, טיפול כללי בתינוק, עיבוד חווית הלידה, הקשבה לכל מה שיש לכם להגיד (אפילו הדברים הלא נעימים- בלי שיפוטיות), ומשכב לידה.

אני מאמינה שאתם ההורים, על ידי הקשבה ואהבה, תדעו למה התינוק שלכם זקוק. לפעמים אמנם צריך בהתחלה הדרכה ויעוץ, אבל אני סומכת עליכם שיש בכם את הידע היכולת והאהבה להיות הכי טובים שאתם יכולים לתינוק שלכם. אני מאחלת לכם שהמסע נפלא, מחובר, רגוע, מחזק, מעצים, אוהב וממלא.

♥ הליווי מותאם גם להורים יחידניים וזוגות חד מיניים♥

הדרכה הורית ראשונית

שירות הניתן בבית החולים או בבית היולדת כפגישה למשך שלוש שעות.

מומלץ כמתנת לידה!

הדרכה הורית ראשונית
ליווי אחרי לידה

סדרה של 3 מפגשים אצלכם בבית,  בהם אתבונן, אסיק מסקנות ואכוון בהתאם. אלמד אתכם מה היא הורות אינטואיטיבית- כיצד להקשיב לתינוק כי הוא יודע בדיוק מה הוא צריך ורוצה

להורים לתינוקות חדשים מענה טלפוני 24/7:
ניתן כשירות חינם המתלווה להדרכת הורים ראשונית או ליווי אחרי לידה.
השירותים שלי במסגרת ליווי לאחר לידה כוללים:
מאיה סופר הורות מהבטן
bottom of page